@Kütüphanedeyim Polatlı Sarıoba Mevsimlik Tarım İşletmesi Yerleşkesinde

@Kütüphanedeyim Polatlı Sarıoba Mevsimlik Tarım İşletmesi Yerleşkesinde

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nce mevsimlik tarım işçilerine ve özellikle çocuklarına yönelik eğitim-öğretimi tamamlayıcı nitelikte olan kütüphane hizmetlerinin sunulması önemsenmektedir.

Toplumun her kesimine hizmet veren halk kütüphaneleri, gezici kütüphaneler ve geçici derme gibi hizmetleri ile belirli nedenlerle kütüphaneye gelemeyenlere kütüphane hizmetini ulaştırılmaktadır.

Toplumumuzda kütüphaneler konusunda dezavantajlı kesimlerin oluşmaması amacı ile Genel Müdürlüğümüz, mevsimlik tarım işçilerinin ve çocuklarının sosyo-kültürel taleplerini karşılayacak hizmetler sunma noktasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü misyonunda yer alan, dezavantajlı grupların kütüphane hizmetlerine erişimi ve bilgiye ulaşımın yaygınlaştırılması kapsamında; 7 Eylül 2018 Cuma Günü, Ankara İli Polatlı İlçesi‘nde yer alan yaklaşık 100 adet çocuğun bulunduğu Sarıoba Mevsimlik Tarım İşletmesi Yerleşkesi’ndeki anasınıfını 1000’e yakın kitap, dergi, oyuncak, yapboz ve oyun hamurları ile doldurduk. 🙂  Masal okuma, yüz boyama, köpük balon, oyun hamuru ile  etkinlikler yaptık.

Çocukların mutluluklarını görmeye değerdi.🤗 Bu çalışmada, maddi destekleri ile paydaşımız olan Aselsan Gönüllülerine teşekkür ederiz.🙇‍♀️ #tarim #tarimiscisi #polatlı #kutuphane #kutuphaneatolyesi #cocuk #masalsaati #boyama #oyun #aselsangonulluleri

 

>>>>>>> Yukarı