Kütüphan-e Türkiye Uzaktan Eğitim ve e-Öğrenme Sistemi Faaliyete Geçti

Kütüphan-e Türkiye Uzaktan Eğitim ve e-Öğrenme Sistemi Faaliyete Geçti

Kütüphan-e Türkiye Projesi Kapsamında Kütüphane çalışanlarına yönelik mesleki eğitim bağlamında çevrimiçi dersleri yayına başlamıştır!

Paketleme süreci tamamlanan Kataloglama ve Sınıflama ve Yönetim derslerini UZEM üzerinde yer alan Bilgi Bilim Eğitimleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

(https://uzem.kutuphaneturkiye.org.tr/course/index.php…)


Her bir derse ayrıca;

Halk Kütüphanelerinde Yönetim ve Mevzuat

Kataloglama ve Sınıflama

Ayrıca, eğitimleri sıralı bir şekilde izlemenin çok daha kolay olduğu, YouTube kanalında 2 adet oynatma listesi oluşturulmuştur. YouTube bağlantı hızınıza göre kaliteyi ayarladığı gibi, mobil cihazlar için de daha uygun bir ortam sunmaktadır. YouTube linkleri aşağıda verilmiştir.

Halk Kütüphanelerinde Yönetim ve Mevzuat (YouTube)

Kataloglama ve Sınıflama (YouTube)

Paketleme sürecinin tamamlanması beklenilen dersler şunlardır;

  • Kütüphanecilik Felsefesi,
  • Bilgi Hizmetlerinin Pazarlanması,
  • Kişisel Gelişim, Eğitim ve Öğretim Teknikleri.

Önümüzdeki hafta bu derslerin de canlı yayına girmesi  beklenmektedir.(Dersler yayına girdiğinde ders linkleri eklenecektir.)

Dersler tamamlandığında Türkiye’de ilk defa tüm kütüphanecilik camiasına açık, çevrimiçi, ücretsiz bir hizmeti içi eğitim paketi hizmete sunulmuş olacak.

Başta dersleri hazırlayan Prof. Dr. İrfan Çakın, Prof. Dr. Doğan Atılgan, Doç. Dr. Umut Al, Doç. Dr. Ali Ekber Şahin, Dr. Nevzat Özel ve ders paketlerini yayına hazırlayan Orçun Madran hocalarımıza ve emeği geçen herkese içten teşekkür ederiz.

Kaynak: https://www.facebook.com/pages/Kütüphan-e-Türkiye

>>>>>>> Yukarı