Android Geliştirici Günleri 11-12 Mayıs’ta Ankara’da düzenlendi.

Android Geliştirici Günleri 11-12 Mayıs’ta Ankara’da düzenlendi.

Dünyaca ünlü teknoloji devi Google Ankara’da düzenlenen Android Developer Days kapsamında bir çok çalışanıyla büyük bir çıkartma yaptı.

Türkiye’nin önde gelen mobil etkinliklerinden kabul edilen ve 11/12 Mayıs 2015 tarihlerinde ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleşen Android Developer Days etkinliğine teknoloji devi Google’ın Developer Relations sorumlusu Barış Yesugey , Google Developer Group Lider Organizatörü Andreu Ibanez, Stratejik Partner Yöneticisi Muge Yilmaz gibi Google uzmanları başta olmak üzere alanında uzman bir çok konuşmacı katıldı.

Etkinlikte alanında uzman konuşmacıların sunumları yanında Android’e giriş, Unity, Android Wear, CyanogenMod ve BLE gibi konularda çalıştaylar ve 24 saatlik kod yazma yarışması düzenlendi.

Etkinlikte sunumlar ve çalıştayların yanında eğlenceli aktiviteler de yer aldı.

Katılımcılar Elektronik Yapbozlar görme, Sanal Gerçeklik ve Masa Oyunları oynama, İnteraktif ve eğlenceli DIY projelerini deneyerek keşfetme şansı, en yeni mini bilgisayar kartlarını ve android uyumlu maker ürünlerini inceleme imkanı ve 3 boyutlu yazıcıları görme imkanı buldular.
Android uygulaması da bulunan etkinlikte her sunum sonrası verilen kodlar sayesinde katılımcılar bir çok hediye kazandılar.

Android Geliştirici Günleri 2015 ile ilgili gelişmeleri Twitter’da @androiddevdays hesabından takip edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgiye ise etkinliğin web sitesinden erişebilirsiniz.

 

>>>>>>> Yukarı