I. Uluslararası Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrenci Kongresi’nden..

I. Uluslararası Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrenci Kongresi’nden..

I. Uluslararası Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrenci Kongresi’ni 25-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Cemal Reşit Rey Kongre Salonu’nda gerçekleşti.

Kültür Paylaşım Platformu’nun projelendirdiği; Marmara Ünversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, IMC (Bilgi Yönetimi Kulübü) ve Kültür Paylaşım Platformu İşbirliği gerçekleşen kongrede 15 üniversite’den 800′e yakın katılımcı yer aldı. Kongre boyunca 7 oturumda Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrencileri 36 bildiri ve 25 poster sundu.

Kültür Paylaşım Platformu’nun projelendirdiği; Marmara Ünversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, IMC (Bilgi Yönetimi Kulübü) ve Kültür Paylaşım Platformu İşbirliği gerçekleşen kongrede 15 üniversite’den 800′e yakın katılımcı yer aldı. Kongre boyunca 7 oturumda Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrencileri 36 bildiri ve 25 poster sundu.Kütüphanecilik ve arşivcilik mesleğinin geleceğin uygulayıcıları tarafından sahiplenip, öğrenciler arasında bir bağın oluşturulması, dünyada ki mesleki gelişmelerin yakından takip edilebilmesi amacı ile öğrenciler 2 gün boyunca Bilgi ve Belge Yönetiminde Vizyoner Devrimi tartıştı. Çağımızda bilginin hızla gelişimi ve denetiminin büyük önem arzetmesi, sosyal medya ve internette bilgiye tek tuşla ulaşılması beraberinde içeriğin doğruluğundan nasıl emin olunacağı, güvenilir bilgiye nasıl ulaşılacağı, içerik üreticilerinin denetimi nasıl yaptığı sorularını getirdi. Bilginin en büyük güç olduğu 21. yüzyılda Öğrenciler Bilgi ve Belge Yönetiminde Vizyoner Devrimi’ni kütüphane ve arşiv kullanıcılarını odak noktası yaparak tartıştı, geleceklerine bilgiyi doğru kullanarak ve dizayn ederek nasıl yön vereceklerine ışık tuttu.

Öğrencilerin oyları ile seçilen Yılın EN’leri Bölümünde Yılın En İyi Yazarı alanında “Doç.Dr. Erol Yılmaz”, Yılın En İyi Projesi alanında “Marmara’dan Ağrı’ya Kütüphane Projesi”, Yılın En İyi Kütüphanesi alanında “Atatürk Kitaplığı”, Yılın En Beğenilen Üniversite Kütüphanesi alanında “Uşak Üniversitesi” ödüllerini aldı.

>>>>>>> Yukarı