e-BEYAS 2014

e-BEYAS 2014

10013911_10152274713399424_561506291_n[1]

 

 

Ankara Üniversitesi Belge Yönetimi ve Arşiv Sistemi (BEYAS) Koordinatörlüğü olarak 2007 yılından bu yana belge yönetimi ve arşiv uygulamalarına ilişkin yürüttüğü projeler, yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği uygulamalar ile dikkati çekmekte ve çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından ziyaret edilmektedir.

Belge yönetimi ve arşiv uygulamalarında sağladığı başarı, alanında ilk örnek olan kurumsal belge yönetimi ve arşiv çalışmalarının yürütülmesi için Arşiv Mekân Standartlarına uygun, bağımsız ve güvenli “Kurum Belge Merkezi ve Arşiv Binası”nın yaptırılarak hizmete açılması, üniversitenin tüm birimleriyle elektronik belge yönetimi uygulamasına geçmiş olması, üniversitenin deneyimlerini paylaşma gereğini doğurmuştur.

Bu Sempozyumda uygulamalı alan çalışmalarıyla edinilen bilgi birikimi ve deneyimlerin kurum ve kuruluşlarla paylaşılmasının yararlı olacağı öngörülmüştür.
Bu kapsamda Ankara Üniversitesi, ana teması “Elektronik Belge Yönetimi ve Arşiv Uygulamaları” olarak belirlenen e-BEYAS 2014 Sempozyumunu düzenlemiştir.
Bu sempozyum;
* Kurumlarda Belge Merkezi ve Arşiv Mekânları
* Arşiv Belgelerinin Dijitalleştirilmesi ve e-Arşiv Uygulamaları
* Elektronik Belge Yönetim Sistemleri ve Birlikte Çalışabilirlik
* e-İmza / m-İmza Çözümleri ve Mobil Uygulamalar
* Elektronik Belge Yönetim Sistemlerinde Teknolojik Boyut
konu başlıklarında alanlarına uzman akademisyen ve uygulamacıların bilgi birikimi ve deneyimlerini paylaşmayı, kurumlar ve firmalar arasındaki diyaloğu geliştirmeyi, bilimsel ve sosyal etkileşim gerçekleştirmeyi amaçlamayan Sempozyumda programda ayrıntıları yer alan konular ele alınacaktır.
Sempozyum, kamu kurum ve kuruluşları ile tüm üniversiteler ve özel sektörün katılımıyla gerçekleşecektir. Sempozyuma katılım talebinin fazla olması, kayıtların erken dolmasına neden olmuş ve çok sayıda kurumdan gelen katılım talepleri karşılanamamıştır.
Düzenlediğimiz Sempozyuma TÜBİTAK-BİLGEM Kamu Sertifikasyon Merkezi destek vermiş ve e-imza, m-imza, e-kimlik uygulamalarının ele alındığı oturum KAMU-SM tarafından organize edilmiştir.
Cumhurbaşkanlığı, NVİ uygulamalarını içeren e-BELGEM Projesi Yöneticisi, OCR, ICR konusunda geliştirdikleri çözümü paylaşmıştır.

Sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

https://beyas.org/

e-BEYAS 2014 Sempozyumu Bildiler Kitabı

>>>>>>> Yukarı